DOLAR 32,6230 0.36%
EURO 34,7804 0.23%
ALTIN 2.502,220,12
BITCOIN 21182330,65%
Ankara
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

69 okunma

Remzi Çayır: 6’lı masa HDP ile 7’li masa olacak

ABONE OL
9 Mart 2023 05:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “6’lı masa HDP ile 7’li masa olacak. Yarın bir gün görüşmeler başlayacak. Biz ülkeyi uçuruma götürmüş, milleti umutsuzluk batağında saplandırmış tarafa da; bölücü veya umutsuzluğu daha da perçinleştiren 6’lı masaya da mahkum değiliz. Biz milletin yolunu açacağız. Milletin önüne 3’üncü yol olan Milli Yol Partisi’ni koyacağız” dedi.

Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çayır, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığın dile getirdi.

BİZİM DAVAMIZ KADININ VE GENCİN ÖNDE OLDUĞU BİR DAVADIR

Çayır, “Kadın insandır, kadın anadır, kadın toplumun gerçeğidir. Sadece fiziki farklılıklardan dolayı kadını ve erkeği ayıran anlayış cahil anlayışıdır, çağ dışıdır. Bu toplumda ve bütün yeryüzünde yaşayan insanların oluşturduğu toplumlarda kadının özgürce, akılca ve şereflice yaşadığı bir hayatın var olabilmesi için mutlak anlamda negatif düşüncelerin yok olması gerektiğine inanıyoruz. Bugün buradan haykırıyoruz; Milli Yol Partisi kadını da erkeği de insan olarak görür ve itiraz eden yeri geldiğinde hak ve hukukunu erkekten daha çok savunabilen kadınlar bir toplumun gerçeğidir, kendisidir. Kadının eli değdiği yerde kesinlikle merhamet ve adalet vardır. Kadının yeryüzünde insanca, şerefli, onurlu yaşadığı bir dünyayı kurmak üzere ve taviz vermeden bunu inşa etmek üzere yola çıktığımızın bilinmesini istiyorum. Bizim davamız kadının ve gencin önde olduğu bir davadır. Bu hareket başarıya ulaşacaksa, mutlak anlamda kadınlarla ve gençlerle başarıya ulaşacaktır. Öte yandan, Aksaray İl Başkanımız Ahmet Karaman’ın kızı Tuğba, torunları Mustafa Kemal, Mehmet Akif hala deprem enkazının altında bulunamadı. Hatay’da lüks bir rezidansta yaşıyorlardı. Aile hala bekliyor. 8 Mart Kadınlar Günü’nü ve kadınların bütün içinde barındırdığı güzellikleri Tuğba’nın ve çocuklarının şahsında bugünün mesajını Tuğba için resmettik. Tuğba ahirete göç etti. Hala naaşı yok. Acı ve ailenin yaşadığı dram gerçekten kimsenin yaşamaması gereken bir acı. Buradan Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Tuğba şahsında bütün kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

‘BİZ 3’ÜNCÜ BİR YOLU MİLLETİMİZİN ÖNÜNE KOYACAĞIZ

Çayır, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adaylığını açıklamasına ilişkin, şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu’nun yüzüne baktım, ışık yok; Kılıçdaroğlu’nun kendisine baktım ziya, umut, heyecan yok. Ne vereceksiniz millete? ‘Ben daha iyi yaparım.’ Bize ne yapacaksın? ‘Ben iyi yönetirim.’ Bu kadar. Proje yok, düşünce yok. 80 yaşında. Bırakın gençler gelsin. Süreli siyaset gelsin. Süresiz siyaset hastalığı bizi boğdu. Bir ülke, koskoca Türk milleti bir insanla var olup bir insanla yok olacaksa vay sizin halinize. Biz bu ülkede nice Muhsin Yazıcıoğulları var, bu ülkede nice Muhsin Yazıcıoğlu ile yol yürümüş, hapis yatmış, işkence görmüş yine de ayağa kalkmış ‘milletim’ demiş insanlar var. Kimse endişeye kapılmasın; Milli Yol Partisi’nin kadroları bu ülkenin çilekeş insanları, bu ülkenin hizmetkarları, bu ülkenin askerleridir ve var olacağız. Bu ülke iki tane kötüye, yanlışa mahküm değil. Bu ülkenin önüne ‘ya bu ya bu’ diyemezsiniz. Ne kadar millet, birey özgürse be kadar akıl sahipleri düşüncelerini, fikirlerini açıklayabilirlerse o ülke çabuk gelişir, büyür ve refaha kavuşur. Şartla ne olursa olsun milletin gerçeklerini dile getirmeyen insanlardan hayır gelmez. Milletimizi iki seçeneğe mahküm değildir. Milletimiz iki tane yanlıştan birini seçmek zorunda değildir. Biz 3’üncü bir yolu milletimizin önüne koyacağız. Biz milliyetçi, ülkücü, vatansever, insan hak ve hukuklarına riayet eden, hukuku üstün tutan bir aday ile milletimizin önüne çıkacağız. Süreli siyaseti gerçekleştireceğiz. Siyaseti değişim ve dönüşüme uğratacağız. İnkılabı bir anlayışla bu sistemi insanın özgür, onurlu, şerefli yaşadığı bir hale getireceğiz.”

‘HDP’NİN BAYRAKLARINI GÖRECEKSİNİZ’

Çayır, 6’lı masanın HDP ile 7’li masa olacağını ifade ederek, “Muhtemelen 7’li masa olacak. Çünkü HDP, Kılıçdaroğlu’nun adaylığı söz konusu olduğunda destek vereceğini ifade etmişti. Yarın bir gün görüşmeler başlayacak. Görüşmeler başladığında mitinglerde Van, Diyarbakır gibi şehirlerde yapılan mitinglerde hangi bayrakları göreceğinizi şimdiden söyleyebilirim. HDP’nin bayraklarını göreceksiniz. Biz ülkeyi uçuruma götürmüş, milleti umutsuzluk batağında saplandırmış tarafa da; bölücü veya umutsuzluğu daha da perçinleştiren 6’lı masaya da mahkum değiliz. Biz milletin yolunu açacağız. Milletin önüne 3’üncü yol olan Milli Yol Partisi’ni koyacağız. Bu milletin sahici siyasete, rasyonel yollara ihtiyacı var” dedi.

– Ankara

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.

deneme
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş